Naše chovatelská stanice vznikla dne 3.10. 1997.
Vše začalo nenápadně před 10 lety koupí roztomilé fenky zlaté collie - jménem
Dona Krása samoty od chovatelky pí. Lovečkové z Pekla nad Zdobnicí.

Protože jsem se v té době seznámila s mladou kynologickou disciplínou agility, která mne pro svou jedinečnost a rozmanitost velice nadchla, rozhodla jsem se, že se jí spolu s Donou budeme plně věnovat. A tak se také stalo. Přes nelehké začátky, kdy jsme já a moje přítelkyně Pavla agility začaly trénovat samy bez jakýchkoliv zkušeností, přes první slušná umístění v soutěžích agility, účast na mistrovských soutěžích až po vstup do elitní třídy A3.

I naše dcery záhy projevily zájem o výcviky agility a proto do naší rodiny přibyly další fenky, tentokrát zlatá sheltie Jaylea z Ďáblovy studánky a trikolórní sheltie Aireen Indyk. I ony prošly výcvikem a různými soutěžemi agility. Díky nim jsme též začaly s opravdovým chovem.

V posledních letech se počet našich psů zvýšil o blue-merle sheltii Britney a Denise z našeho chovu, rovněž zlaté sheltie. V tomto roce jsme posílily o zlatou collii Melody D´Amour ze Zlaté Jalny  a  nedávno  o zlatou sheltii Febe, která přišla na svět v jednom z našich posledních vrhů.
 

           stránka: 1|2